Gruczoł krokowy

protGruczoł krokowy, prostata, strecz – tyle określeń, a jeden gruczoł. Jeden z najważniejszych w męskim organizmie. Odpowiada za płodność i funkcje seksualne mężczyzn. Wiedza Polaków na temat gruczołu krokowego jest bardzo uboga. W dalszym ciągu wiele osób utożsamia pojęcie prostaty z chorobą… A prawda jest taka, że każdy mężczyzna ma prostatę! Czy tego chce, czy nie! Zatem co warto wiedzieć na temat gruczołu krokowego?

Gruczoł krokowy produkuje wydzielinę, która wchodzi w skład spermy uwalnianej w kulminacyjnym momencie aktu seksualnego. Do prawidłowego funkcjonowania gruczoł krokowy potrzebuje hormonów wytwarzanych w jądrach. Gruczoł krokowy umiejscowiony jest pomiędzy dwoma mięśniami – zwieraczami. Zapobiegają one nietrzymaniu moczy oraz ułatwiają erekcję.

Przejdźmy do budowy zewnętrznej. W gruczole krokowym można wyróżnić podstawę, powierzchnię przednią, tylną, boczną i przyśrodkową, a także wierzchołek. Położony jest w dolnej części miednicy, wierzchołkiem skierowany do góry.

Prawidłowy gruczoł krokowy ma objętość około 15– 25 ml, czyli jest wielkości średniego orzecha włoskiego. Zwiększa się wraz z upływem lat. W związku z czym schorzenia gruczołu krokowego dotyczą głównie starszych mężczyzn. Mogą grokone wywoływać bardzo uciążliwe objawy, takie jak:

– częstomocz
– nadmierne parcie na mocz
– ból krocza
– skąpomocz

Jeżeli zauważysz którykolwiek z nich udaj się do lekarza lub wprowadź leczenie farmakologiczne. Pomocne okazać się mogą suplementy diety, zawierające w składzie naturalne wyciągi roślinne. Idealnym rozwiązaniem jest Reprostal. Idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą wspomóc funkcjonowanie prostaty i wzmocnić układ moczowo-płciowy. Naturalne składniki pozwalają utrzymać prawidłowy poziom hormonów oraz wzmacniają płodność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *