Prostata – fakty i mity

Cynk i likopen to najlepsi przyjaciele prostaty  FAKT

 

cynkCynk to niezwykle ważny pierwiastek w diecie każdego mężczyzny! Okazuje się, że narząd prostaty zawiera go więcej, niż jakikolwiek inny narząd! Cynk reguluje prace hormonów odpowiedzialnych za wzrost gruczołu krokowego. Nie możesz możesz go zabraknąć w Twoim menu. Do produktów bogatych w cynk zalicza się: orzechów, ryb, jajek i chudego drobiu. Kolejny składnik – likopen. Badania naukowe potwierdzają, że likopen zawarty w pomidorach czy w marchwi zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Winne są geny – mężczyźni są skazani na choroby prostaty  MIT

Oczywiście geny i wiek zwiększają ryzyko zachorowania na raka pprostaty, ale nie tylko… Obok nich wyróżnia się szereg zakrytainnych powodów… które w takim samym stopniu mogą przyczynić się do powstania choroby. Badania naukowe donoszą, że wegetarianie rzadziej zmagają się ze schorzeniami prostaty. Nie oznacza to, że wszyscy mężczyźni jedzący mięso są w większym stopniu narażeni na zapalenie prostaty!

gostProstata powiększa się z wiekiem  FAKT

Niezaprzeczalny jest fakt, że gruczoł prostaty rośnie z wiekiem. Wówczas gdy mały chłopiec przychodzi na świat jego prostata jest wielkości ziarenka groszku. Następnie rośnie, rośnie i rośnie… aż do 30 roku życia. Wtedy osiąga wielkość owocu kasztana. Oczywiście na tym się nie kończy. Prostata może dalej rosnąć… Tylko wtedy nie oznacza to niczego dobrego… Zazwyczaj przerost lub jej powiększenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *