Prostata – leczenie

lekoSposób leczenia prostaty zależy od dolegliwości z jaką się zmagamy i jej stopniem zaawansowania. Nie bez znaczenia są również takie czynniki, jak wiek czy ogólny stan zdrowia chorego. Powinien on złagodzić dolegliwości związane z chorobą, nie pogarszając jakości życia chorego. Samo powiększenie prostaty wykrywane podczas badania USG nie jest wskazaniem do rozpoczęcia terapii farmakologicznej. Mężczyźni, którzy nie odczuwają takich dolegliwości jak:

– częstomocz
nykturia
– ból jąder
– ból podbrzusza

Powinni poddawać się okresowej kontroli urologa, ale nie muszą faszerować się lekami.

Tabletki ziołowe

Jeżeli odczuwasz którekolwiek z wyżej wymienionych objawów, to musisz zacząć

Herbs,  herbal supplements and vitamin pills on white background

działać. Umiarkowane dolegliwości związane z chorobą prostaty mogą złagodzić preparaty pochodzenia roślinnego. Najskuteczniejszy z nich to Reprostal. W składzie zawiera ekstrakty z palmy sabałowej, pokrzywy, jeżówki wąskolistnej, żurawiny oraz wierzbownicy. Wzbogacony o witaminę E, selen i cynk. Reprostal jest całkowicie bezpieczny dla organizmu  – nie wywołuje skutków ubocznych. Mężczyni cenią go szybkość i skuteczność działania. Reprostal przynosi natychmiastową ulgę. Łagodzi ból, świąd i pieczenie oraz reguluje oddawanie moczu.

Silne środki farmakologiczne

Czasami suplementacja tabletkami ziołowymi nie  wystarczy. Potrzebne są cięższe działa, w postaci antybiotyków. Leki te oddziałują na zakończenia nerwowe w pęcherzu i prostacie, na skutek czego dokuczliwe objawy zaczynają ustępować. Dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta.

gosterNieleczona prostata

Może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Uszkodzenia pęcherza, nerek, kamicy,  a nawet do nowotworu układu moczowo – płciowego.

Leczenie operacyjne

Polega na operacyjnym usunięciu przerośniętej części tzw. gruczolaka. W przypadkach rozpoznania raka prostaty usuwany jest cały narząd. Niestety operacja niesie za sobą możliwość następujących powikłań: nietrzymanie moczu, zaburzenia erekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *