Przerost prostaty

  • gostelPrzerost prostaty to jedna z najczęstszych dolegliwości u mężczyzn po 50 roku życia. Choć nie do końca znane są przyczyny tej dolegliwości, wiadomo, że nie bez znaczenia jest wiek. A dokładniej mówiąc zmiany hormonalne, które w tym czasie zachodzą w męskim organizmie.

Przerost prostaty – epidemiologia

Mężczyzna produkuje zarówno męskie, jaki damskie hormony. Te drugie oddziałują negatywnie na wewnętrzną część gruczołu krokowego, podczas gdy męskie wręcz odwrotnie – na jego zewnętrzną część. W okresie andropauzy gwałtowaniespada poziom męskiego hormonu – testosteronu. Na skutek czego dochodzi do powiększenia gruczołu prostaty, a to z kolei wywołuje problemy z oddawaniem moczu.

Przerost prostaty – objawy
– trudności z oddawaniem moczu
– przerywany strumień moczu
– naglące parcie na mocz
– wrażenie pełnego pęcherzaki
– częste oddawanie moczu – zwłaszcza w nocy

Zaobserwowano, że mężczyźni prowadzący zdrowy styl życia (zbilansowana dieta i aktywność fizyczna), rzadziej odczuwają dolegliwości związanych z prostatą.

Nie brak takich panów, którzy lekceważą objawy. Za taki stan rzeczy obwiniają wiek. Przed taką postawą przestrzegają lekarze! Nieleczony przerost prostaty może doprowadzić do bardzo poważnych powikłań, m.in.: do raka pęcherza moczowego.

pl_pr_packshot_4-pngTerapia farmakologiczna

W początkowej fazie choroby, zaleca się suplementację preparatami pochodzenia roślinnego. Chociaż niektórzy specjaliści uważają, że nie wykazują one działania zdrowotnego  – mężczyźni twierdzą inaczej. 98% z nich potwierdza ich  skuteczność! Działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo i antybakteryjnie. Największą popularnością cieszą się tabletki Reprostal. Wyróżnia je naturalny skład – bez wypełniaczy i innych dodatków chemicznych. Nie wywołują skutków ubocznych. Zmniejszają prostatę lub zatrzymują jej wzrost.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *