Wierzbownica drobnokwiatowa w leczeniu chorób prostaty

Wierzbownica drobnokwiatowa to roślina wykorzystywana leczeniu chorób prostaty. Pomimo tego, że nie istnieją żadne badania, które potwierdzają jej leczniczą moc, to jest ona jednym z najczęściej stosowanych ziół wykorzystywanych do produkcji preparatów na prostatę.
Choroby prostaty pojawiają się u mężczyzn po 40 roku życia. Szacuje się, że blisko 80% mężczyzn doświadcza objawów ze strony u010kładu moczowo-płciowego. Zapalenie, przerost prostaty, a w najgorszym przypadku nowotwór prostaty…
Dwa pierwsze schorzenia możemy leczyć przy pomocy łagodnych preparatów ziołowych, które w swoim składzie mają właśnie wierzbownicę.

Wierzbownica drobnokwiatowa
To roślina z rodziny wiesiołkowatych, rosnąca na terenie całej Europy. Najczęściej można ją spotkać na terenach podmokłych, zaroślach i lasach. Osiąga wysokość od 20 do 90 cm i kwitnie wraz z początkiem czerwca aż do września.

wierWierzbownica drobnokwiatowa – zastosowanie

Wierzbownica drobnokwiatowa jest wykorzystywana w łagodzeniu objawów chorób prostaty. Dzięki systematycznym piciu naparów z wierzbownicy lub przyjmowaniu suplementów diety zawierających ją w składzie, można zniwelować problem częstomoczu czy uczucia pełnego pęcherza. Swoją uzdrowicielską moc zawdzięcza fitosterolom, flawonoidom oraz garbnikom – substancjom wykazującym działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe,  antybakteryjne, przeciwobrzękowe i antyoksydacyjne. Wielokrotnie udowodniono, że wierzbownica posiada również działanie rozkurczające.

Wierzbownica drobnokwiatowa – dostępność

Wierzbownicę drobnokwiatową można kupić w formie herbatki lub tabletek. Ze pl_pr_packshot_biale_4-jpgwzględu na jej charakterystyczny smak i zapach, mężczyźni wybierają tabletki. Idealnym rozwiązaniem są te, które w składzie zawierają nie tylko wierzbownicę, ale również inne wyciągi roślinne wykazujące działanie antyseptyczne. Takim preparatem jest Reprostal. Działanie wierzbownicy uzupełniają wyciągi roślinne z pokrzywy, palmy sabałowej, jeżówki wąskolistnej, żurawiny. Nie bez znaczenia jest również obecność cynku, selenu i witamin E. Te trzy składniki wzmacniają gruczoł prostaty i podnoszą płodność.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *